Miesięczne archiwum: Kwiecień 2020

Szkoła Podstawowa w Baranowie wkroczyła w XXI wiek

Od 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Baranowie funkcjonuje dziennik elektroniczny. W pierwszej fazie dostęp mieli nauczyciele wprowadzający oceny i tematy zajęć.

W najbliższym czasie chcemy, aby dziennik elektroniczny stał się drugim źródłem informacji w systemie zdalnego nauczania. Pierwszym jest bowiem komunikator, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz ich przyjaciół udało nam się wdrożyć już 23 marca. Od tego dnia wszyscy uczniowie codziennie uczestniczą w lekcjach on-line, podczas których mogą porozmawiać z nauczycielami, wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klasy.

Od 29 kwietnia do systemu Vulcan mogą się logować rodzice i na bieżąco sprawdzać postępy dzieci w nauce oraz frekwencję na zajęciach. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia i uzupełnienia danych osobowych. W przypadku rozbieżności prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Dziennik ułatwi też kontakt z nauczycielami i wychowawcami klas bez potrzeby wychodzenia z domu. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają na uruchomieniu dziennika elektronicznego i wspólnie będziemy sobie pomagać w tym, aby przetrwać trudny czas, w którym przyszło nam funkcjonować.

Światowy Dzień Książki

 23 kwietnia  obchodzimy Światowy Dzień Książki.

Jeżeli choć trochę nudzicie się , rozwiążcie krzyżówkę.

Wśród osób, które poprawnie ją rozwiążą, rozlosujemy nagrodę książkową.

Uczniów klas VI  –  VIII  zachęcam do napisania recenzji książki, którą ostatnio przeczytali.

Najciekawszą także nagrodzimy.

Na rozwiązaną krzyżówkę i recenzje czekamy do 10 maja 2020 r. Czytaj dalej

Zdalne nauczanie w oddziale przedszkolnym

Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo chętnie uczestniczą w zdalnym nauczaniu. 
Wykazują się dużą pracowitością oraz kreatywnością wykonywanych prac.

Hanna Bogucka

Konkurs dla uczniów – Światowy Dzień Ziemi

Kochani!!!

W dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie: Dzień Ziemi w SP w Baranowie  – „Chrońmy Ziemię w czasie Pandemii”

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Czytaj dalej

Praca zdalna Oddziału Przedszkolnego

15 Rocznica Śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci naszego patrona – Świętego Jana Pawła II. W tych trudnych chwilach nie powinniśmy zapominać o Jego przesłaniu, które stało się sztandarowym hasłem naszej szkoły: „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

Dlatego hasło, które teraz słyszymy na każdym kroku:”Zostańmy w domu” nie może oznaczać, że zostaniemy w tyle. Musimy pracować i uczyć się korzystając ze wszystkich możliwości, które stwarzają nam nauczyciele i szkoła. Pamiętajmy o tym i bądźmy odpowiedzialni nie tylko za swoje życie i zdrowie ale również o swój rozwój intelektualny.