Miesięczne archiwum: Kwiecień 2021

Dzień Ziemi w klasach 4 – 8

22 kwietnia to zwyczajowy Dzień Ziemi, który obchodzimy co roku. Dla wielu osób ta data jednak nie ma większego znaczenia, a to szkoda. Z drugiej jednak strony, Dzień Ziemi powinien być codziennie i nie powinniśmy go obchodzić ceremonialnie, bo Ziemia to nasz dom, o który musimy zawsze dbać z największą starannością.

Uczniowie klas 4 – 8 już w zeszłym roku wzięli udział w tym święcie sadząc nowe rośliny .  Nadal dbają o nie a także sadzą nowe, co uwiecznili na zdjęciach. Pomimo zimnej aury udało im się wyjść do ogródków i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Brawo!!! Takie chwile są dla Was bardzo ważne po długich godzinach spędzonych przed komputerem. A zasadzone rośliny będą cieszyć oczy przez wiele lat.

Święto Chrztu Polski

14 kwietnia jest świętem państwowym pod nazwą Święto Chrztu Polski. Zostało ono wprowadzone ustawą z dnia 22 lutego 2019 r. o ustanowieniu Święta Chrztu Polski.

Uczniowie klasy 7 na historię przygotowali prezentacje multimedialne, które następnie przedstawiali na zajęciach utrwalając w ten sposób wiadomości z tego okresu.

Czytaj dalej

XVI rocznica śmierci Naszego Patrona Świętego Jana Pawła II

Wspomnienie o Janie Pawle II

  2 kwietnia 2021 roku obchodzimy 16 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Jest to czas, w którym nie możemy wspólnie uczcić pamięci naszego patrona szkoły. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie mamy możliwości przygotowania montażu słowno-muzycznego i zaśpiewania ulubionej pieśni papieża Barki w budynku szkoły.  

 

  Jednak w tym czasie pamiętajmy o tym wielkim człowieku, jakim był św. Jan Paweł II. Niech tego dnia nie zabraknie modlitwy i wspomnień, a jego wiara, wiedza i dokonania niech będą wzorem dla nas wszystkich. Papież kochał każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie. Docierał do najdalszych zakątków świata, by szerzyć pokój i miłość. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym. Odwiedził miejsca, w których szczerzy się głód i łamane jest prawo godnego życia. Za wszelką cenę dążył, by na świecie panował pokój. Dzisiaj bardzo nam go brakuje. Miejmy jednak nadzieję, że patrzy na nas i kieruje do nas najważniejsze słowa poprzez swoje utwory, encykliki i listy apostolskie. Aby upamiętnić postać Jana Pawła II nasi uczniowie napisali podziękowania papieżowi.

Czytaj dalej