Miesięczne archiwum: Czerwiec 2021

Nasi na podium

Zakończenie roku tuż tuż, a dla naszych uczniów kolejna wspaniała wiadomość. 🥰
W gminnym konkursie „Skutkom pandemii przeciwdziałamy, na życie pomysłów szukamy” w kategorii słuchowisko 1 miejsce zajęli uczniowie klasy V, którzy nagrali bajkę o Czerwonym Kapturku.
W kategorii prac literackich 3 miejsce zajęła Julia Jaranowska z kl. IV, a wyróżnienia otrzymały: Dominika Zygier kl. VI A i Adrianna Zygier kl. V.
Przekazanie nagród nastąpi w wakacje.
Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz nauczycieli wspierających P. Anety Krasińskiej i P. Małgorzaty Motylewicz

Pierwsze Prawo Jazdy – Karta Rowerowa

W dniu 22 czerwca 2021 roku 16 uczniów z klas IV – V przystąpiło do egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową. Wcześniej wszyscy uczniowie zdali pozytywnie test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, budowy roweru i pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Uczniom gratulujemy i życzymy szerokiej drogi. Przed wyjazdem na drogę pamiętajcie jednak o zabraniu ze sobą kasku i nigdy nie korzystajcie podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Podsumowanie projektu „Matematyczne rozgrywki”

W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt edukacyjny „Matematyczne rozgrywki”, który był finansowany ze środków przyznanych szkole przez Fundację mBanku. Mimo pandemii i bardzo trudnych warunków komunikacji udało się dokończyć projekt. W tym czasie uczestnicy zrealizowali 60 godzi, w czasie których uczyli się matematyki na wesoło. Korzystając z gier matematycznych oraz zadań zamieszczonych na platformach edukacyjnych rozwijali swoje umiejętności i wdrażali się do świadomego korzystania z wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Zwieńczeniem projektu prowadzonego przez p. Bożenę Ciężką było rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz upominków w postaci kostek Rubika, które mają przypominać uczestnikom projektu o potrzebie logicznego myślenia nie tylko na lekcjach matematyki.

Czytaj dalej

Zlot rowerowy

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

Zapraszamy do zapisów, które rozpoczną się o 13 w niedzielę w miejscach gdzie zlot ma swój początek. Zlot startuje o 14:00 jednocześnie z placu kościelnego w Baranowie, z placu kościelnego w Kaskach i placu przy OSP w Bożej Woli.

Każda z tras liczy 12 km.

Na miejscu w Osinach odbędzie się rodzinny festyn, a każdy biorący udział w zlocie weźmie też udział w losowaniu, którego nagrodą główną jest Rower!

Więcej informacji na stronie organizatora:
https://gmina-baranow.pl/zlot-rowerowy-osiny-2021/

Matematyka da się lubić

Dzięki Fundacji mBanku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II biorą udział w dodatkowych zajęciach pod hasłem „Matematyczne rozgrywki”. Projekt skierowany jest do uczniów starszych klas, którzy bawiąc się, grając w gry i tworząc plakaty oraz wykorzystując różne zadania zamieszczone na platformach edukacyjnych, poznają zagadnienia matematyczne i dostrzegają, jak ważna jest nauka.