Miesięczne archiwum: Październik 2021

Ślubowanie pierwszoklasistów

26 października odbyło się Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni p. Teresy Szczepaniak przygotowały program artystyczny.

Dzień Praw Rodziny

22 października obchodzimy Dzień Praw Rodziny. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 21 października 2016 roku.

Dzień Praw Rodziny stanowi upamiętnienie wydanej przez Stolicę Apostolską „Karty Praw Rodziny”. Karta ta została ogłoszona w piątą rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II-ego.

Dzień Praw Rodziny ma podkreślić istotę rodziny jako fundamentu rozwoju państwa, a także znaczenie troski o szeroko pojmowane prawa rodzin.

Klasy I-III w Puszczy Mariańskiej

20 października uczniowie kl.I-III gościli w lesie w Puszczy Mariańskiej.

W programie była lekcja edukacyjna pod przewodnictwem Pani leśnik. Następnie kiełbaski z grilla, a potem zabawy na świeżym powietrzu. Było cudownie i ciepło.

 Tą wycieczką  pożegnaliśmy „Złotą Polską Jesień”.

Apel z okazji Święta Edukacji Narodowej

13 października 2021 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIIa i VIII pod kierownictwem Pani Dominiki Dąbrowskiej. Przedstawienie uświetnił chór szkolny przygotowany przez Panią Dorotę Kocot.

 

Oddział Przedszkolny w Wesołej Zagrodzie

Dnia 11.10.2021r.uczniowie klasy „0” wyruszyli na wycieczkę integracyjna do „Wesołej Zagrody” w Drybusie. Korzystając z pięknej pogody dzieci poznawały zwierzątka mieszkające w zagrodzie. Pan Gospodarz opowiadał ciekawostki dotyczące zwierząt. Oprócz tego zapewnił dzieciom mnóstwo atrakcji, począwszy od trampoliny, zjeżdżalni, karmienia zwierząt, dojenia krowy, grilla do baniek mydlanych, tańców, rysowania kredą oraz zgadywanek. Dzieci były bardzo podekscytowane, a zwierzęta przecudne. Świętowaliśmy również urodziny jednej z uczennic oraz „Dzień Dziewczynek”. To był dzień pełen wrażeń.

Dzień gier planszowych w klasie 4

Gry powodują, że dziecko rozwija się zarówno w sferze fizycznej, doskonaląc sprawność motoryki małej i dużej, jak i umysłowej ucząc się czytać, liczyć, zapamiętywać, kojarzyć fakty itp. Ćwiczą również wyobraźnię – gry planszowe wprowadzają graczy w świat fantazji.

11 października 2021 roku w klasie IV odbył się Dzień Gier Planszowych.

Zachęcamy do odwiedzenia strony dotyczącej tworzenia gier planszowych a nawet oferującej współpracę w tworzeniu nowych gier. Może ktoś z Was spełni w ten sposób swoje marzenia o grze, którą chciałby znaleźć w sklepie, a której jeszcze nikt nie wymyślił?

Link do strony – Aleksander – Creator

 

„Mały Książę” – musical w Garnizonie Sztuki

Pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. MAŁY KSIĄŻĘ przypomina o tym, że „[…]wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Może więc warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka?
Czy „Mały książę” to tylko bajka? Z pozoru tak. Ale pozory mylą i sam autor – Antoine de Saint-Exupéry – chętnie by tym słowom przyklasnął. Gdy jego bohater spotyka na pustyni lisa, dowiaduje się, że „[…] dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” . „Mały książę” to genialna bajka dla dzieci i dla dorosłych, które więcej mówią o życiu, niż grube, uczone księgi.

W dniu 11 października 2021 roku uczniowie klas: VIIa, VIIb oraz VIII pod opieką wychowawczyń Małgorzaty Rytel-Kuc, Dominiki Dabrowskiej, Beaty Tomaszewskiej oraz polonistki Małgorzaty Motylewicz wzięli udział w spektaklu muzycznym ” Mały Książę” w Teatrze „Garnizon Sztuki” w Warszawie.

Czytaj dalej