Miesięczne archiwum: Grudzień 2021

Życzenia świąteczne

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia A. D. 2021

    Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie, Nauczyciele oraz wszyscy Sympatycy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przyjmijcie życzenia świąteczne:

Z okazji nadchodzących świąt życzę pokoju i miłości,
zrozumienia i poczucia bliskości z tymi,
którzy otaczają nas na co dzień,
a z którymi nie zawsze potrafimy znaleźć wspólny język.
Oby ta grudniowa noc obdarowała nas radością,
szczęściem i odpoczynkiem od trosk powszednich,
a kolejny rok obfituje w wiele łask i życzliwych uśmiechów,
niech ofiaruje optymizm,
wytrwałość oraz poczucie spełnienia.
Boże Narodzenie to wyjątkowy i piękny czas niosący radosne przesłanie,
napełnia otuchą wszystkie serca.
To czas pachnący pomarańczami i cynamonem,
skrzący się światłem świec, brzmiący kolędami.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wielu sukcesów w nadchodzącym roku 2022.

Roman Kowalski
p.o. Dyrektora Szkoły

                                                  

   

Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy

16 grudnia 2021 r. w czwartek komisja konkursowa w składzie: p. Jarosław Przepiórkowski,     p. Robert Błaszczyk i p. Marcin Skowronek wyruszyła do szkół i przedszkola na oficjalny pomiar łańcuchów choinkowych.

Łańcuch można było wykonać dowolną techniką i oczywiście własnoręcznie, a każda placówka mogła wykonać tylko jeden łańcuch. Ale najważniejszym i jedynym kryterium była oczywiście długość łańcucha.

Łączna długość zmierzonych łańcuchów wyniosła 2854 m, czyli niecałe 3 km.

Najdłuższy łańcuch wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach bo aż 1508 m.

Następne wykazały się przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cegłowie, które stanęły na wysokości zadania i wykonały 508 m łańcucha.

Kolejni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, którzy wykonali 323 m.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach z 290m

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli z 225 m łańcucha.

Uczniom z naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. 

Wigilijny apel

Uczennice klasy VI i VII pod kierunkiem polonistek p. Grażyny Przydatek i p. Małgorzaty Motylewicz przygotowały  występ z okazji Nowego Roku.

W krótkim programie artystycznym w humorystyczny sposób dziewczęta przedstawiły zabawne wierszyki i różnorodne życzenia, które mają się spełnić co do joty!

„Zapal Światło Wolności” – 40 rocznica wybuchu stanu wojennego

„Zapal Światło Wolności” to akcja organizowana z okazji 40 rocznicy wybuchu stanu wojennego. Inicjatywa jest znakiem pamięci o ofiarach i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny.

Znakiem pamięci o ofiarach brutalnej polityki władz PRL będą świece, które rozbłysną w oknach szkół, uczelni, urzędów i instytucji publicznych, a także domów i mieszkań w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN.

Świąteczne warsztaty z decoupage

13 grudnia odbyły się w szkole świąteczne warsztaty. Uczniowie klas I – V oraz Oddziału Przedszkolnego wykonali pudełka na prezenty przy użyciu metody decoupage.

Teraz już każdy może zapakować wybrany prezent w piękne pudełko i pozostawić pod choinką.

Ubieranie choinki

Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Od kilku dni nasi uczniowie z pomocą nauczycieli pięknie ubierali choinki w klasach, ale również na górnym i dolnym korytarzu. W szkole zapanował już świąteczny nastrój. Bożonarodzeniowe drzewko będzie naszą ozdobą. To znak, że święta tuż, tuż …
Bardzo serdecznie dziękuję Tym wszystkim, dzięki którym tradycja bożonarodzeniowa będzie kontynuowana w naszej Szkole: Pani Wójt Agacie Trzop – Szczypiorskiej i Państwu Klupp – Wal za dostarczenie drzewek oraz Rodzicom / Opiekunom, którzy przez swoje dzieci przekazali nam różnego rodzaju ozdoby choinkowe i własnoręcznie wykonane przez dzieci. Dziękuję również nauczycielom i pracownikom Szkoły za okazaną pomoc i nadzór nad ubieraniem choinek. Jestem z WAS dumny. Oto efekty tych prac:

Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 6 -8 grudnia odbył się próbny egzamin ósmoklasisty.

W poniedziałek uczniowie pisali egzamin z j. polskiego, we wtorek z matematyki a w środę           z j. angielskiego. W Mikołajki podczas egzaminu uczniów zaskoczył Mikołaj obdarowując ich słodkim poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że ta wizyta  wpłynie pozytywnie na wyniki egzaminów próbnych.

 

Mikołajki

Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju?

Robię piłki i skakanki, a dla grzecznych złote sanki.

Może złotych sanek nie było, ale było duuuużo prezentów, dużo radości i dużo miłych wrażeń. Dzieci spisały się na szóstkę odbierając od Mikołaja prezenty. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy.

Z okazji Mikołajek Rada Rodziców oraz Pani Wójt przygotowali dla wszystkich uczniów słodkie upominki. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami umilił dzisiejszy poranek wszystkim, zwłaszcza uczniom klasy 8, która przystąpiła dzisiaj do pierwszej części próbnego egzaminu ósmoklasisty. Darczyńcom dziękujemy a klasie 8 życzymy powodzenia w dalszej części egzaminu!!!

Konkurs recytatorski „Oczaruj mnie… literaturą bliska swojemu sercu”

26 listopada odbył się konkurs recytatorski pt.

„Oczaruj mnie …literaturą bliską swojemu sercu”.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 0-3.

1 grudnia odbyło się uroczyste przyznanie nagród.

Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy!