Miesięczne archiwum: Styczeń 2022

Nagroda dla „Najlepszych”

W dniu 29 stycznia najaktywniejsi uczniowie ze Szkół naszej Gminy uczestniczyli w premierowym przedstawieniu muzycznym pt. ,,Tadek na tropie Minotaura” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

https://gmina-baranow.pl/wojt-zaprasza-do-teatru/

https://e-teatr.pl/tadek-na-tropach-minotaura-s26673

Z naszej Szkoły zgłosiło się m. in. 11 uczniów z najwyższą średnią za I półrocze roku szkolnego 2021/2022:

 • BARAŃSKA MAŁGORZATA
 • GRABALSKI ADRIAN
 • JARANOWSKA JULIA
 • JÓZWIK BARTOSZ
 • KURAN EMIL
 • KURAN MAJA
 • MATYSIAK KAROLINA
 • NOWECKI FILIP
 • PINDOR EWELINA
 • PINDOR MATEUSZ
 • RUSIN AGATA
 • WIŚNIEWSKI KUBA

Dziękuję Pani Wójt Gminy Baranów Agacie Trzop – Szczypiorskiej za patronat nad wyjazdem, Panu Robertowi Błaszczykowi,  Gminnemu Animatorowi sportu za pilotowanie wyjazdu oraz Rodzicom za odpowiednią opiekę rodzicielską nad swoimi pociechami.

Dziękuje bardzo serdecznie Nauczycielom pracującym z Tymi uczniami. To dzięki Waszemu pedagogicznemu nadzorowi wymienieni uczniowie zdobyli wysokie średnie.

Droga Młodzieży, Dziewczęta i Chłopcy jestem z Was bardzo dumny. Cieszę się, że w czasie pełnienia obowiązków Dyrektora przeze mnie jest tak wielu zdolnych uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce.

Wolni od uzależnień i bezpieczni w ferie

Tuż przed zimową przerwą w naszej Szkole uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III wzięły udział w konkursie profilaktycznym pt. „Wolni od uzależnień i bezpieczni w ferie”, którego rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród w formie gier planszowych ufundowanych przez GOPS w ramach Narodowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nastąpiło w dniu dzisiejszym. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Psycholog Beacie Nasiadka, która była koordynatorem konkursu oraz Uczniom za udział. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.

Wraca nauka zdalna

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnejPrzedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Będzie także możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny.

Patroni roku 2022

Ignacy Łukasiewicz, Maria Konopnicka, Maria Grzegorzewska Wanda Rutkiewicz, Józef Mackiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski to patroni roku 2022.

Sejm RP, podejmując uchwałę w tej sprawie, zdecydował o uhonorowaniu tych wybitnych postaci oraz epoki, która miała niepodważalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej.

Żyję zdrowo i bez uzależnień

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie przyznała nagrody dla 27 Uczestników konkursu pt. ,,Żyję zdrowo i bez uzależnień”, które zostały w ostatnim czasie wręczone następującym Uczniom naszej Szkoły:

I kategoria:

3 miejsce – Rusin Hanna

III kategoria:

1 miejsce – Barańska Małgorzata

3 miejsce – Guzik Eryk

Wyróżnienie – Fałkowski Adam

Pozostali Uczestnicy:

Pindor Bartosz, Kuran Nikola, Morawska Gabriela, Frączak Emilia, Frączak Dorota, Pętlak Tymoteusz, Nowak Nikola, Klupp – Wal Maja, Czarnecka Magdalena, Szperalska Kaja, Chojnacki Mateusz, Wiśniewska Zofia, Fałkowska Zofia, Matysiak Karolina, Rusin Agata, Osik Adam, Wrzochal Natalia, Latosińska Kinga, Wiśniewska Maja, Fałkowski Jakub, Wójtowicz Maciej, Pindor Ewelina, Pankewycz Maksym

Wszystkim Uczestnikom serdecznie DZIĘKUJĘ, zapraszam innych Uczniów do aktywnego udziału w życiu naszej Szkoły, a Pani Rytel – Kuc Małgorzacie DZIĘKUJĘ w sposób szczególny za opiekę nad uczestnikami konkursu oraz za poświęcany im czas.

 Z wyrazami szacunku  – p. o. Dyrektora Roman Kowalski

Pufy – bezpieczne miejsca odpoczynku dla dzieci

Pufa to mebel, który jest uwielbiany przez dzieci, dlatego dla ich dobra zostało zakupionych 5 sztuk w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 i znajdują się w Szkolnej Bibliotece. Państwa Dziecko nie zrobi sobie krzywdy, korzystając z tego mebla, gdyż można na niej wygodnie usiąść lub niemalże położyć się, w pełni oddając się relaksacji, ponieważ dobrze dostosowuje się do ciała. Jest elastyczna i sprężysta, a do tego dobrze podtrzymuje kręgosłup. Można na niej przyjąć komfortową pozycję, korzystając z niej przez długi czas bez odczucia zmęczenia. Może też posłużyć jako podnóżek. Miękki materiał sprawia, że korzystanie z pufy jest przyjemne i może służyć zarówno do siedzenia, jak i zabawy. Jest zrobiona z materiałów, które łatwo wytrzeć i utrzymać w czystości.

Realne wsparcie dla dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież, a także ich rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu.

To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Pierwszy etap remontu zakończony!

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Opiekunowie, Nauczyciele, Uczniowie  oraz wszyscy Sympatycy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, miło mi poinformować, iż w dniu 14 stycznia 2021r.  nastąpił odbiór części Szkoły po przeprowadzonych pracach remontowych związanych z dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb węzła żywieniowego – stołówki oraz pomieszczeń sanitarnych – łazienek dla personelu. Są jeszcze do wykonania kosmetyczne poprawki, ale już wkrótce będziemy mogli korzystać z wyżej podanych miejsc na spożycie drugiego śniadania, przeprowadzenia lekcji lub po prostu posiedzenia i porozmawiania. Dziękuję Wszystkim za okazane zrozumienie, cierpliwość oraz wytrwałość w tym dość trudnym czasie nie tylko dla Uczniów, ale również Nauczycieli i Pracowników Szkoły. Jestem z Was wszystkich bardzo dumny, że daliście radę

Wasz p. o. Dyrektora Roman Kowalski