Miesięczne archiwum: Kwiecień 2022

Nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wiosenne czary mary”

W piątek 22 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosenne czary mary”. Nagrody w imieniu Zarządu Powiatu Żyrardowskiego wręczył Pan Stanisław Nalej. Na konkurs zgłoszono 158 prac z 13 placówek oświatowo – wychowawczych Powiatu Żyrardowskiego.

Komisja plastyczna w składzie:
Bożena Liszewska – dyrektor Mł. D. K. w Żyrardowie, plastyk
Zbigniew Kołaczek – artysta plastyk.
Agnieszka Kaźmierczak – nauczyciel zajęć plastyczno-terapeutycznych w Mł.D.K.
po przeglądzie nadesłanych prac postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących autorów z naszej szkoły:
NAGRODY:

Maja Bućko

Oliwier Ziomski

WYRÓŻNIENIE:

Lena Solińska

Prace Szymona Ziomskiego i Antoniny Gorzkowskiej otrzymały kwalifikacje do wystawy.

Spotkanie z muzykami Filharmonii Warszawskiej

25 kwietnia wzięliśmy udział w kolejnym koncercie Filharmonii Warszawskiej. Tym razem muzycy zapoznali nas z muzyką dawną. Uczniowie mogli obejrzeć zabytkowe już instrumenty –  obój barokowy / viola da gamba / klawesyn i posłuchać pięknego śpiewu –  kontratenor altowy i baryton.

Program koncertu:

Jerzy Fryderyk Händel to jedna z najbardziej fascynujących postaci świata muzycznego – mistrz baroku, którego geniusz szczęśliwie został doceniony jeszcze za jego życia. Kompozytor łączył wielki talent artystyczny ze zdolnościami organizatorskimi, co z pewnością sprzyjało rozwojowi jego kariery. W repertuarze naszego koncertu znajdą się kompozycje wykonywane na instrumentach dawnych oraz przez obdarzonego wyjątkowym głosem śpiewaka, w którego wykonaniu usłyszymy największe barokowe przeboje muzyki operowej.

Dla najmłodszych słuchaczy mamy wyjątkową niespodziankę – piosenki skomponowane specjalnie z myślą o naszym koncercie, które opowiedzą o życiu pana Händla oraz o czasach, w których bawił się i komponował.

Druga nagroda w Gali Tanecznej

Miło nam poinformować, że w dniu 24 kwietnia nasi uczniowie zostali wyróżnieni II miejscem na Gali Tanecznej  DYNCEWAY w Książenicach.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Dobra

Dzień Dobra – zachęcamy do udziału!

24 kwietnia będziemy świętować Dzień Dobra. Z tej okazji zostaną zorganizowane pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, podczas których będą prezentowane działania wolontariuszy Caritas. W Dniu Dobra zostaną przeprowadzone także zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do udziału ponad 1000 wydarzeń organizowanych z tej okazji!

24 kwietnia – Dzień Dobra

24 kwietnia będziemy obchodzić święto patronalne Caritas – Dzień Dobra. Z tej okazji zostanie zorganizowanych ponad 1000 wydarzeń o charakterze charytatywnym i integracyjnym. Podczas festynów, pikników, koncertów będą prezentowane działania wolontariuszy Caritas.

Hasło tegorocznego Dnia Dobra to „Miejsce, które jest domem”. 24 kwietnia wolontariusze będą zbierać środki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie Caritas wspiera uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Przystosował wiele budynków do potrzeb uchodźców. Znalazły w nich schronienie kobiety i dzieci przybywające z Ukrainy.

Działalność Caritas

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Skupia ok. 90 tys. wolontariuszy. Pomaga tysiącom potrzebujących w kraju i za granicą. Caritas Polska to koordynator projektów ogólnopolskich i  zagranicznych oraz z 45 ośrodków diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc osobom, które jej potrzebują.

Szkolne Koła Caritas

W wielu szkołach w Polsce uczniowie angażują się w wolontariat w ramach Szkolnych Kół Cartitas. Organizują zbiórki darów, pomagają osobom starszym z najbliższej okolicy, wspierają potrzebujących. W ostatnich tygodniach uczniowie-wolontariusze włączają się także w pomoc uchodźcom z Ukrainy, wspierają szczególnie nowych uczniów przyjętych do szkół.

Życzenia Wielkanocne 2022

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa
pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”.

Święty Jan Paweł II

Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia

zdrowia i szczęścia osobistego.

Zasiądźmy przy wielkanocnym stole w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia, abyśmy w pełni potrafili czerpać siłę ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech podczas tych świątecznych dni w Waszych sercach zagości miłość,

radość i nigdy niegasnąca nadzieja.

p.o. Dyrektora Szkoły

Roman Kowalski

Życzenia wielkanocne od Ministra Edukacji i Nauki

W imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki minister Przemysław Czarnek złożył życzenia świąteczne całej społeczności oświatowej i akademickiej w Polsce.

– Oby radość i nadzieja, które płyną z prawdziwego przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego, dawały siłę do przezwyciężania codziennych trudności i pozwalała z ufnością patrzeć w przyszłość – napisał szef MEiN w życzeniach skierowanych do uczniów, nauczycieli, studentów, pracowników dydaktycznych i naukowych.

W imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki minister Przemysław Czarnek życzył, aby nadchodząca Wielkanoc była czasem duchowego odrodzenia, wytchnienia i spotkań z najbliższymi.