Boże Narodzenie bez Mikołaja?

W czwartkowy poranek 19 grudnia zaproszeni goście z Urzędu Gminy w Baranowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska zasiadła na widowni, by obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych oraz chóru.

W role dzieci, które w ogóle nie czuły atmosfery świat i początkowo robiły wszystko, by udowodnić Mikołajowi, że w Boże Narodzenie najważniejsze są prezenty, po mistrzowsku wcieliły się: Marysia, Otylka i Zuzia. Ich zapracowaną i zaskoczoną postawą córek mamę zagrała Monika. Postać Mikołaja rozczarowanego konsumpcyjną postawą ludzi świetnie odegrał Dawid, a Ewelina jako dobra wróżka, która usiłował przekonać dzieci do zmiany zachowania, nawet zatańczyła taniec z szarfą.

Taniec wykonały również elfy, które początkowo zasnęły na scenie. Na szczęście muzyka Vivaldiego zdołała je obudzić w odpowiednim momencie i dzięki temu mogły pomóc Mikołajowi zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla tych, którzy poczuli magię świąt.

Finałowa piosenka do melodii „Halleluja” z nowym tekstem zaśpiewana przez Monikę, Otylkę i Klaudię oraz szkolny chór wywołała mnóstwo emocji i niejedna osoba z publiczności otarła łzę.