Jak przetrwać ten trudny czas?

Szanowni Państwo,

Z uwagi na bardzo trudny czas, zwracam się do Państwa, jako Rodziców odpowiedzialnych i takich, na których my – nauczyciele możemy liczyć, abyście pomogli Waszym dzieciom przetrwać okres pozbawiony NORMALNOŚCI i POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA.

Proszę zwrócić uwagę jak bardzo ważne w życiu człowieka (A W SZCZEGÓLNOŚCI DZIECKA), są zasady, granice i RUTYNA!!!!!

DLATEGO TEŻ OPRACUJCIE PLAN DNIA I DOCEŃCIE RUTYNĘ, dzięki temu dzieciom będzie dużo łatwiej funkcjonować i wrócić do szkoły, gdy odzyskamy naszą rzeczywistość.

Opracowując plan dnia uwzględnijcie Państwo czas na naukę, obowiązki domowe oraz czas wolny. Pamiętajcie, że jesteście zespołem i od was wszystkich zależy, jak będzie się Wam żyło w najbliższych dniach. Współpracujcie, uczciwie dzielcie się obowiązkami. Róbcie rzeczy razem i stawiajcie sobie cele.

1. Rodzinny wieczór filmowy,
  2. Turniej gier planszowych,
  3. Wspólne gotowanie,
  4. Wykonywanie ozdób świątecznych.
  5. Wspólne posiłki (przygotowania i spożywanie)

Wyznaczcie cele, dzięki którym po zakończeniu kwarantanny nie będziecie mieli poczucia zmarnowanego czasu. Dla dzieci i nastolatków takim celem może być przerobienie konkretnych zagadnień z programu edukacyjnego.

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i aktualnym możliwościom, ustaliła plan zajęć oraz zorganizowała komunikator, który zapewni uczniom pewną RUTYNĘ i stałość, a Państwu pomoże w codziennej edukacji dziecka.

Psycholog, Beata Nasiadka