42 Rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

16 października to ważne święto w naszej szkole – to dzień naszego Patrona. Dzisiaj przypada 42 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Przyjął on  imię  – Jan Paweł II .

Są wśród nas – nauczycieli tacy, którzy dobrze pamiętają ten dzień.

16 października 1978 roku wybrano na Papieża naszego rodaka, który sam o sobie powiedział, że przybył Z dalekiego kraju.

Jan Paweł II był pierwszym od 455 lat papieżem nie-Włochem (od czasu pontyfikatu Hadriana VI, który był Holendrem i pełnił najwyższy urząd w Kościele w latach 1522-23), najprawdopodobniej pierwszym w dziejach papieżem-Słowianinem i pierwszym w historii Kościoła papieżem, który przybranym imieniem powołuje się aż na trzech swoich bezpośrednich poprzedników Jana XXIII, Pawła VI i Jana Pawła I.

W dniu tego ważnego święta składamy wszystkim pracownikom , uczniom i rodzicom najlepsze życzenia: przede wszystkim zdrowia w tych, tak trudnych i niepewnych dla nas czasach. A dzieciom przypominamy przesłanie Jana Pawła:

„Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od Was nie wymagali”