Archiwum kategorii: Administrator

Nasi na podium

Zakończenie roku tuż tuż, a dla naszych uczniów kolejna wspaniała wiadomość. 🥰
W gminnym konkursie „Skutkom pandemii przeciwdziałamy, na życie pomysłów szukamy” w kategorii słuchowisko 1 miejsce zajęli uczniowie klasy V, którzy nagrali bajkę o Czerwonym Kapturku.
W kategorii prac literackich 3 miejsce zajęła Julia Jaranowska z kl. IV, a wyróżnienia otrzymały: Dominika Zygier kl. VI A i Adrianna Zygier kl. V.
Przekazanie nagród nastąpi w wakacje.
Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz nauczycieli wspierających P. Anety Krasińskiej i P. Małgorzaty Motylewicz

Pierwsze Prawo Jazdy – Karta Rowerowa

W dniu 22 czerwca 2021 roku 16 uczniów z klas IV – V przystąpiło do egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową. Wcześniej wszyscy uczniowie zdali pozytywnie test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, budowy roweru i pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Uczniom gratulujemy i życzymy szerokiej drogi. Przed wyjazdem na drogę pamiętajcie jednak o zabraniu ze sobą kasku i nigdy nie korzystajcie podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Podsumowanie projektu „Matematyczne rozgrywki”

W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt edukacyjny „Matematyczne rozgrywki”, który był finansowany ze środków przyznanych szkole przez Fundację mBanku. Mimo pandemii i bardzo trudnych warunków komunikacji udało się dokończyć projekt. W tym czasie uczestnicy zrealizowali 60 godzi, w czasie których uczyli się matematyki na wesoło. Korzystając z gier matematycznych oraz zadań zamieszczonych na platformach edukacyjnych rozwijali swoje umiejętności i wdrażali się do świadomego korzystania z wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Zwieńczeniem projektu prowadzonego przez p. Bożenę Ciężką było rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz upominków w postaci kostek Rubika, które mają przypominać uczestnikom projektu o potrzebie logicznego myślenia nie tylko na lekcjach matematyki.

Czytaj dalej

Zlot rowerowy

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

Zapraszamy do zapisów, które rozpoczną się o 13 w niedzielę w miejscach gdzie zlot ma swój początek. Zlot startuje o 14:00 jednocześnie z placu kościelnego w Baranowie, z placu kościelnego w Kaskach i placu przy OSP w Bożej Woli.

Każda z tras liczy 12 km.

Na miejscu w Osinach odbędzie się rodzinny festyn, a każdy biorący udział w zlocie weźmie też udział w losowaniu, którego nagrodą główną jest Rower!

Więcej informacji na stronie organizatora:
https://gmina-baranow.pl/zlot-rowerowy-osiny-2021/

Matematyka da się lubić

Dzięki Fundacji mBanku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II biorą udział w dodatkowych zajęciach pod hasłem „Matematyczne rozgrywki”. Projekt skierowany jest do uczniów starszych klas, którzy bawiąc się, grając w gry i tworząc plakaty oraz wykorzystując różne zadania zamieszczone na platformach edukacyjnych, poznają zagadnienia matematyczne i dostrzegają, jak ważna jest nauka.

 

Dzień Matki

Dzień Matki w klasie III

Uczniowie klasy III przesyłają filmowe życzenia dla wszystkich Mam

Wisława Szymborska

Matce mojej

Oparłam czoło o szybę.
Noc. W kuchni z kranu kroplami woda się sączy cichutko.
My nie jesteśmy tu sami: księżyc za oknem i ja – tu.
Spoglądam z czułością w ciemność.
Niechaj śpi matka spokojnie, ona już wie, co bezsenność.
Zjawiała się przy mnie zawsze, gdy przez sen wołam: „mamo”.
Czuwała. Niechaj śpi dziś. Jestem jej winna to samo.
Więc pójdę cicho, kran w kuchni zakręcę bardzo dokładnie,
bo kropli głos, chociaż szmerem, może mej matce sen skradnie.
Niechaj śpi dzisiaj spokojnie.
I ja się zaraz położę, bo wiem, że znów będzie przy mnie nim rano oczy otworzę.
Wiem, lekką dłonią poprawi włosy ułożone luźno,
pochyli się nad mym łóżkiem i powie: „Wstawaj, już późno.”,
i włosy odgarnie z czoła tak dobrze znanym mi gestem,
uśmiechnie się tak, jak zawsze i będę wiedzieć, że jestem.

Wszystkim Mamom życzymy wiele radości i cierpliwości

A oto kilka prac uczniów klas IV – VI przygotowanych na lekcjach techniki

 

101 Rocznica urodzin Naszego Patrona

Pośród niesnasek Pan Bóg uderza w ogromny dzwon,

dla Słowiańskiego oto Papieża otworzył tron

18 maja bieżącego roku obchodziliśmy 101 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, obecnie znanego na całym świecie jako Jan Paweł II.

Uczniowie klasy VII na lekcji historii w tym szczególnym dniu recytowali wiersze upamiętniające to, jakże ważne wydarzenie.

W 2003 roku, w 80 rocznicę istnienia szkoły nadano naszej placówce imię tego Wielkiego Polaka.

Jego rodzice to Karol i Emilia Wojtyłowie. Atmosfera panująca w domu rodzinnym, otoczenie, dzieciństwo i bliskie osoby silnie wpłynęły na rozwój duchowy i intelektualny przyszłego Papieża. 20 czerwca 1920 roku rodzice zanieśli miesięcznego synka do kościoła pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony, otrzymując imiona: Karol Józef.

Mały Karol, zwany przez najbliższych Lolkiem, od dzieciństwa doświadczał czułej opieki i miłości najbliższych. We wspomnieniach znajomych zachował się obraz Emilii Wojtyłowej, która z przekonaniem często mówiła: „Zobaczycie, mój Lolek będzie kiedyś wielkim człowiekiem”.

Niezawodnym przyjacielem dziecięcych lat Karola był Jego starszy brat Edmund. Doskonały student medycyny, a potem lekarz.  Zawsze znajdował czas na wspólne wycieczki z Lolkiem, grę w piłkę nożną i na rozmowy. Niestety, w wieku dwunastu lat Karol pozostał sam z ojcem, który starał się wychować syna na dobrego człowieka.

W kształtowaniu charakteru Karola wspierały Go trzy ważne miejsca: kościół, szkoła, teatr.

Jako uczniowie oraz pracownicy jesteśmy dumni z faktu, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II.

 

Uczniowie klasy VII z Panem Romanem Kowalskim

 

Wyniki zbiórki elektrośmieci

Dziękujemy wszystkim za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez naszą szkołę 🙂
W zbiórce zebraliśmy 813 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki temu otrzymaliśmy bon w wysokości 122 zł do wykorzystania na artykuły biurowe.

„Rozgrywki matematyczne”

Informuję, że zajęcia dodatkowe „Rozgrywki matematyczne” zostały wznowione od 18 marca bieżącego roku. Uczniowie uczestniczący w zajęciach uczą się poprzez zabawę. Korzystamy z dostępnych programów rozwijających wiedzę uczniów. Oprócz tego uczestnicy mają okazję tworzyć quizy w oparciu o własną i zdobytą wiedzę w dostępnych programach komputerowych. Zabawa i nauka trwa. Bawimy się świetnie i uczymy jednocześnie. Pogłębiamy wiedzę.

Dziękuję za udział i zaangażowanie chętnych uczniów.

                                                                                                                                               Bożena Ciężka

Konkurs recytatorski w klasach I – III

We wtorek 11.05 2021r. w naszej szkole odbył się

szkolny konkurs recytatorski o tematyce wiosennej

 dla uczniów kl 0-III .

Czytaj dalej